×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۶ مرداد - ۱۳۹۸  
false
true
فشل بودن بنیاد شهید| افزایش ۱۸ هزار جانباز شیمیایی در یک سال!

پایگاه خبری جامعه خبر| سید هادی کسایی زاده| بنیاد شهید … نامی که من با شنیدن آن یاد مرغ زربال و کارخانه های بزرگ تولید مرغ کشور همراه با بانک و بیمه دی و همچنین هتل های کوثر و فعالیت های تجاری این بنیاد مثلا (بنیاد شهید و امورایثارگران) می افتم و هیچ تصوری از رسیدگی به جانبازان و خانواده های شهدا برای من بعنوان خبرنگار متصور نمی شود.

بنیاد شهید یکی از همان سازمانهایی است که می ترسد با خبرنگاران متخصص در حوزه ایثار و شهادت روبرو شود. می ترسد نشست خبری عمومی با رسانه ها برگزار کند. می ترسد خبرنگاری وارد بیمارستان های تحت پوشش این نهاد شود. من بعنوان خبرنگاری که ۱۰ سال در این حوزه فعالیت کرده ام این نهاد را در سطحی می دانم که اگر به کلی منحل شود اتفاق خاصی برای جامعه ایثارگری نخواهد افتاد بلکه وظایف اصلی آن به سازمانهای مردم نهاد داده شود وضع جانبازان و خانواده شهدا از نظر جایگاه و ارزش در جامعه بهتر خواهد شد.

بگذریم … اگر بخواهم از پرونده ها و تخلفات و وضعیت این بنیاد در سالهای اخیر سخن بگویم قصه پر دردی خواهد شد …

و اما جانبازان شیمیایی که بنیاد شهید به آنها قربانیان سلاح های شیمیایی می گوید و برای آنها یک سایت طراحی کرده و ماهانه ده ها میلیون تومان هزینه می کند و خاصیتی هم ندارد.

سایت خبری حیات که در سال ۸۹ به دستور مسعود زریبافان پس از سالها فعالیت و هزینه های چند صد میلیونی تعطیل شد (هم اکنون توسط یک پیمانگار خبرهای کپی کار می کند و ماهانه ۱۰ میلیون یا ۲۰ میلیون می گیرند) در سال ۱۳۹۶ گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه کلا در کشور ۴۵ هزار جانباز شیمیایی داریم!

این درحالی است که در سال ۹۲ این تعداد ۸۰ هزار نفر در خبرهای مختلف عنوان شده است که ۱۱۰ هزار جانباز هم هنوز تعیین درصد نشده بودند.

حالا جالب و قابل تامل اینکه آمار جدید عدد ۶۳ هزار جانباز را نشان می دهد. محمدرضا صدیقی مقدم مدیرکل مصدومان شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفته است: بر اساس برخی ارزیابی‌ها احتمالاً حدود ۴۰۰ هزار نفر در کشور در مناطق بمباران شیمیایی بوده‌اند که ۶۳ هزار نفر دچار عوارض و آسیب مزمن شده‌اند و کمیسیون‌های پزشکی بنیاد جانبازی آنها را تأیید کرده است.

آخر نفهمیدیم واقعا بنیاد شهید آیا آماری در دست دارد یا نه؟ این آمارها از کجا می آیند؟ فشل بودن بخش آمار و اسناد بنیاد شهید برای ما خبرنگاران اثبات شده است …

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false