×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ مرداد - ۱۳۹۸  
false
true
اقدام غیرقانونی پردیس سینمایی کورش| مردم شکایت کنند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر پردیس سینمایی کورش یک پردیس سینمایی در تهران است که در طبقات فوقانی مجتمع تجاری فرهنگی کورش واقع شده‌ که در ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ با اکران فیلم «شهرموش‌ها ۲» افتتاح شد. در حال حاضر این سینما با درجه ممتاز و گنجایش ۲۸۰۰ نفر و مساحت ۱۰۰۰۰ متر مشغول بکار می‌باشد. پردیس سینمایی کورش در اتوبان ستاری، بالاتر از اتوبان حکیم قرار دارد. این سینما دوازده سالن نمایش فیلم و دو سالن ویژه تئاتر دارد که هر یک از آن‌ها به نام سینماهای قدیمی لاله‌زار نامگذاری شده‌اند.

هرچند این پردیس در نوع خود جذاب و مطلوب است اما اقدام غیرقانونی مدیران این مجتمع به نوعی کلاهبرداری محسوب می شود. وقتی مجتمع بزرگی ایجاد می شود قطعا باید مکانی برای پارکینگ در نظر گرفته شود تا مشتریان به راحتی امکان خرید داشته باشند اما اینکه مشتری پس از ۲ ساعت خرید یا سینما باید ۱۰ هزارتومان پرداخت کند عملا سودجویی و تخلف محسوب می شود.

محمد سالاری عضو شورای شهر تهران با اشاره به رویکرد برخی از فروشگاه‌های بزرگ و هایپر‌ مارکت‌ها مبنی بر اخذ هزینه پارکینگ از مشتریان‌ در صورت خرید کمتر از مبلغی مشخص اظهار کرد: اساساً یکی از پیوست‌های مطالعاتی ایجاد مراکزی‌ که منجر به جذب سفر می‌شوند، تأمین پارکینگ‌های مورد نیاز است.

مراکزی که جذب بالای سفر دارند اعم از هایپر‌ها، پاساژها و فضاهای تفرجگاهی‌ باید بر اساس میزان جذب سفری که در آنجا صورت می‌گیرد، پارکینگ‌ فراهم کنند و جانمایی‌ این پروژه‌ها باید در محل‌هایی از شهر باشد که برای سکونتگاه‌های آن منطقه مشکلات ترافیکی ایجاد نکنند.

سالاری با تأکید بر اینکه ارائه خدمات پارکینگ‌ در تمامی این اماکن باید رایگان‌ باشد‌، گفت: ما در این مورد قانون داریم و طرح تفصیلی‌ هم می‌گوید مجموعه‌هایی که در شهر ساخته می‌شوند باید پیوست‌های مطالعاتی داشته باشند‌.

وی افزود: وقتی مطالعات انجام شد‌ قاعدتاً‌ آن مطالعات منجر به این می‌شود که نیاز به پارکینگ‌ پروژه‌ مشخص‌ شود و تا پارکینگ‌ تأمین نشود، به آن اجازه ساخت نمی‌دهند.

سالاری با بیان اینکه اساس ایجاد یک مرکز خرید بزرگ‌ نظیر فروشگاه و یا پاساژ باید با توجه به میزان جذب سفر به آن صورت گیرد و صاحبان این مراکز باید پارکینگ را تأمین کنند، گفت: اگر به تعداد نیاز پارکینگ‌ تأمین نشود، این کار خلاف‌ مفاد طرح تفصیلی‌ است.

عضو شورای شهر تهران گفت: هایپرها‌ نباید برای استفاده از پارکینگ‌ در قبال یک مقدار مشخص خرید، پولی دریافت کنند،زیرا آن‌ها از منافع جذب سفر در قبال ارائه خدمات استفاده می‌کنند و وقتی که از این منافع استفاده می‌کنند، پول‌ گرفتن در قبال استفاده از پارکینگ‌ خلاف‌ قواعد شهرسازی‌ است.

به گزارش جامعه خبر شهرندان تهرانی می توانند این این اقدام غیرقانونی پردیس سینمایی کورش رسما به مراجع قضایی شکایت کنند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false