×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۹ دی - ۱۳۹۷  
false
true
اعتراضات در فرانسه برای پنجمین هفته ادامه میابد

پایگاه خبری جامعه خبر، تظاهرات گسترده در شهرهای مختلف فرانسه با دخالت ماموران امنیتی و پلیس به خشونت گراییده است و تاکنون حداقل ۶ نفر در جریان این تظاهرات کشته و ۶هزار نفر دستگیر و مجروح شدند.

تظاهرات فرانسه در ابتدا در اعتراض به افزایش قیمت سوخت بود ولی در ادامه این تظاهرات تبدیل به یک جنبش سراسری در مخالفت با سیاست های اقتصادی و اصلاحات دولت ماکرون شده است.

فعالان عضو جنبش موسوم به جلیقه زردها قصد دارند امروز شنبه نیز تظاهرات دیگری را برپا کنند. این برای پنجمین هفته متوالی خواهد بود که خیابان های پاریس و سایر شهرهای بزرگ فرانسه صحنه ناآرامی ها و آشوب خواهد شد.

بر اساس اعلام مقام های رسمی، بیش از ۷۰ هزار مامور پلیس برای مقابله با هرگونه ناآرامی و خشونت احتمالی آماده شده اند.

سازمان دهندگان تظاهرات امروز تاکید کرده اند که این راهپیمایی با هدف دستیابی به عدالت اجتماعی و مالیات منصفانه؛ یک دموکراسی واقعی و حقوق برابر خواهد بود.

مردم فرانسه از اواسط نوامبر تاکنون در اعتراض به وضعیت معیشتی و افزایش هزینه های زندگی علیه سیاست های دولت امانوئل ماکرون، تظاهرات گسترده ای را آغاز کرده اند.

گرچه دولت ماکرون اجرای برنامه افزایش مالیات سوخت را لغو کرده است ولی تظاهرات گسترده در سراسر فرانسه همچنان ادامه دارد و نیروهای پلیس و امنیتی این کشور در حال سرکوب اعتراضات هستند. تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد که ۸۴ درصد مردم فرانسه که اکثر آنها از طبقه متوسط هستند، از این اعتراضات حمایت می کنند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false