×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۵ آبان - ۱۳۹۷  
false
true
آتش سوزی گسترده کالیفرنیا هزاران نفر را سرگردان کرد

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، چند سری آتش سوزی گسترده در ایالت کالیفرنیا باعث نابودی صدها ساختمان شده و مردم ساکن در مناطق تحت نفوذ آتش مجبور شده اند خانه ها را ترک کنند و به خیابان ها سرازیر شوند. آتش در روز پنجشنبه و جمعه به دلیل سرعت باد و کاهش رطوبت سریعا گسترش یافته است. گفته می شود بیش از ۲۰ میلیون نفر از ساکنان اطراف مناطق آتش سوزی در معرض خطر قرار دارند.
درپی بروز آتش سوزی جنگلی شمالی کالیفرنیا هزاران نفر از ساکنان این مناطق به دلیل وحشت از گسترش شعله های آتش ناگزیر شدند منازل خود را ترک کنند. مسئولان منطقه بوت کانتی دستور تخلیه منازل برای مناطق پردایس، شهرکی با ۲۷ هزار سکنه در ۲۹۰ کیلومتری شمال شرقی سانفرانسیسکو را صادر کرده اند.
ریک کارهارت، سخنگوی اداره آتش نشانی کالیفرنیا گفت وقوع آتش سوزی بامداد امروز زندگی ۳۰ هزار نفر از ساکنان شهرک های پردایس، کانکاو و دیگر مناطق و شهرک های کوچکتر را مختل کرده است.
همچنین بیمارستان فزر ریور در پردایس به دلیل مجاورت با محل آتش سوزی و نگرانی از پیشروی شعله های آتش همه بیماران خود را تخلیه کرد.
همچنین یکی از درمانگاه های نزدیک منطقه چیکو از بستری شدن ۲۴ بیمار خبر داد.
شری برناست از دیگر مقامات شهری با اشاره به نزدیک شدن شعله ها به مناطق شرقی شهرک پردایس از تلاش برای تخلیه ساکنان این مناطق خبر داد.
براساس گزارش ها، با توجه به پیشروی شعله های آتش در مناطق شمالی کالیفرنیا، ساکنان شهرک ها و جوامع کوچکتر که از شرایط کنونی وحشت زده شده اند با عجله، جمع آوری وسایل ضروری و مهم منازل خود را ترک و برای اطمینان از ایمنی مسیر بزرگراه ۹۹ را در پیش گرفتند.
دست اندرکاران امور شهری به منظور تلاش برای جلوگیری از پیشروی شعله های آتش در شرایط وزش شدید باد و هوای خشک و امداد رسانی به افراد بزرگسال و کودکان خردسال تاکنون دهها گروه امداد و نجات به منطقه اعزام کرده اند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false