به همت بنیاد سعدی

اولین دوره دانش افزایی برای دانش آموزان غیرایرانی کلید خورد

دانش آموزان مدرسه زبان شناسی آستاراخان روسیه به عنوان اولین گروه دانش آموزی، برای گذراندن دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی به تهران آمدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، این اولین حضور فارسی آموزان در سطح دانش آموزی در دوره‌های دانش افزایی بنیاد سعدی است که از ۱۹ تا ۲۵ آبان ماه برگزار می شود و طی آن شش نفر از دانش آموزان به همراه مدیر این مدرسه زبان‌شناسی، به ایران آمدند.  

در این دوره کوتاه مدت که ۶ نفر از دانش آموزان به همراه مدیر این مدرسه زبان‌شناسی، میهمان بنیاد سعدی هستند، همچون دیگر دوره‌های دانش افزایی، کلاس‌های آموزشی به منظور افزایش مهارت‌های گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن در فارسی، برای دانش آموزان برنامه‌ریزی شده است.

دانش آموزان روس همچنین در مدت اقامت یک هفته‌ای خود در قالب گشت‌های فرهنگی و گردشگری، از اماکن تاریخی و علمی تهران همچون موزه دفاع مقدس، کاخ گلستان، بازار سنتی تجریش، برج میلاد و کتابفروشی‌های تهران بازدید می‌کنند.

این اولین حضور فارسی آموزان در سطح دانش آموزی در دوره های دانش افزایی بنیاد سعدی است که از ۱۹ تا ۲۵ آبان ماه در تهران برگزار می شود.

دانش آموزان حاضر در دوره کوتاه مدت دانش افزایی که در گروه سنی ۱۵ تا ۱۷ سال قرار دارند، از سال ۲۰۱۲ تاکنون علاوه بر تحصیل در دبیرستان، به صورت آزاد در مدرسه زبان شناسی آستاراخان نیز به فراگیری زبان فارسی پرداخته‌اند و اکنون به دعوت بنیاد سعدی برای گذراندن دوره کوتاه مدت دانش افزایی، به ایران سفر کرده‌اند.

منطقه آستاراخان بخشی از ناحیه جنوب روسیه و یک قطب استراتژیک و وابسته به منطقه اقتصادی ولگا است که در تقاطع مسیرهای تجاری قرار گرفته و بسترهای مناسبی را جهت توسعه اقتصادی در منطقه فراهم آورده و راه‌های آبی دریای خزر و رود ولگا را به شبکه خطوط آهن و بزرگراه‌های روسیه متصل می‌کند.

مهر

* انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر :آموزش خبرنگاری صفحه خبرهای داخلی
بیمه دی ایران زمین تبلیغات بهاره ههههههههههههههه خبرنگارام آمارهای ایران ستاد دیه کشور تبلیغات بیماری های خاص موسسه خیریه امام علی سازمان برنامه و بودجه تبلیغات آموزش خبرنگاری پایگاه خبری قضاوت کادر 327*325