رئیس اتحادیه ناشران مطرح کرد

اعلام مخالفت اتحادیه ناشران با برگزاری نمایشگاه پخش و فروش کتاب

اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران به دلیل آنچه مغایرت نمایشگاه پخش و فروش کتاب با مصالح و منافع صنف نامیده، مخالفت خود را با برگزاری این نمایشگاه اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه؛ محمود آموزگار رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با اشاره به مشکلات کتابفروشی‌ها، به انتقاد از برگزاری نمایشگاهی تحت عنوان «اولین نمایشگاه تخصصی پخش و فروش کتاب» که قرار است همزمان با هفته کتاب از ۲۴ آبان ماه و ظاهراً با حضور کتاب‌فروشان و مؤسسات پخش و توزیع کتاب در محل مصلی امام خمینی (ره) شروع به کار کند، پرداخت و تاکید کرد: حضور کتاب‌فروشان و مؤسسات پخش در این نمایشگاه به هیچ وجه توجیه عقلانی ندارد.

وی افزود: اختصاص یارانه طرح «پائیزانه» - که از ۲۴ آبان آغاز می‌شود - به کتابفروشان شرکت‌کننده در این نمایشگاه و آن هم به صورت مسابقه با اولویت ۵۰ نفری که زودتر از بقیه ثبت‌نام کنند و با وعده دستگاه کارتخوان اضافی، تعجب برانگیز و موجب زیر سؤال بردن سیاست‌های مفید و مؤثر معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حمایت از کتاب‌فروشی‌هاست.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران اضافه کرد: با توجه به برگزاری این نمایشگاه در تهران، عملاً حضور کتاب‌فروشان شهرستانی که از طرح‌های حمایتی مانند کتابفروشی به وسعت ایران، عیدانه کتاب و تابستانه کتاب، بهره بیشتری برده‌اند، منتفی شده و مقدمه تبعیض جدیدی به زیان آنهاست.

آموزگار در بخش دیگری از این مصاحبه از شخص سیدعباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا با بررسی دقیق جوانب این مسئله، و برای پرهیز از موضع‌گیری‌های آنی و سلیقه‌ای احتمالی، توصیه‌های لازم را به مجریان طرح «پائیزانه» اعلام کند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با اشاره به طرح موضوع برگزاری نمایشگاه یادشده در جلسه مورخ ۹۵/۸/۱۱ این هیئت مدیره، یادآور شد: با توجه به جزوه مقررات این نمایشگاه و ابهامات عدیده در برپایی آن و همچنین تعارض آشکار نمایشگاه مزبور با وظیفه و رویه جاری اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در حمایت از کتاب‌فروشی‌ها، این اتحادیه از برگزاری نمایشگاه با هدف فروش کتاب حمایت نمی‌کند و آن را مغایر با مصالح و منافع صنف می‌داند.

مهر

* انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر :آموزش خبرنگاری صفحه خبرهای داخلی
بیمه دی ایران زمین تبلیغات بهاره ههههههههههههههه خبرنگارام آمارهای ایران ستاد دیه کشور تبلیغات بیماری های خاص موسسه خیریه امام علی سازمان برنامه و بودجه تبلیغات آموزش خبرنگاری پایگاه خبری قضاوت کادر 327*325