ساخت پل معلق شیشه ای در چین/ بین زمین و آسمان دراز بکشید

در شهر ژانگجیاجی ایالت هونان چین، علاوه بربلندترین پل شیشه ای جهان، چند پل و اتاق با شیشه های رفلکس ساخته خواهد شد که قدم زدن در آنها مانند شناور شدن میان زمین و آسمان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، این طرح که متعلق به مارتین دوپلانتیه معمار فرانسوی است، در مسابقه ای با موضوع ایده های جدید جهت ساخت یک مسیر جدید توریستی در این منطقه برنده شد.

او با شرکت معماری Daqian Landscape Architects در اجرای پروژه همکاری می کند. این شرکت تصمیم دارد سه پل و چند غرفه با همین ویژگی ها بسازد.

یکی از پل ها شبیه یک صفحه بیضی است که در مرکز آن حفره ای قراردارد. روی حفره با توری پوشاند شده و بازدیدکنندگان می توانند روی این تور بین زمین و آسمان دراز بکشیند. پل دیگر دو طبقه دارد که در طبقه پایینی بازدیدکنندگان می توانند بنشینند یا دراز بکشند و احساس کنند که میان زمین و آسمان شناور هستند.

پل سوم  کمی پیچیده تر به نظر می رسد و در کف آن روی سنگ های آب روانی به ارتفاع دو سانتی متر جریان دارد تا به این ترتیب تصاویر و نور را منعکس کنند.

غرفه ها نیز در سه سطح ساخته می شوند. یک غرفه با نمای پاناراما ۳۶۰ درجه در بلندترین نقطه، یک کافه در زیر آن و یک سوییت وی آی پی در طبقه اول که بازدیدکنندگان می توانند شبی را در آنجا بگذارنند.

به گفته مارتین دوپلانتیه درحال حاضر تحقیقات اولیه این پروژه در حال اجراست. عملیات ساخت نیز با بودجه پنج میلیون یورویی در سال ۲۰۱۸ تکمیل خواهد شد.

مهر

* انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر :آموزش خبرنگاری صفحه خبرهای داخلی
بیمه دی ایران زمین تبلیغات بهاره ههههههههههههههه خبرنگارام آمارهای ایران ستاد دیه کشور تبلیغات بیماری های خاص موسسه خیریه امام علی سازمان برنامه و بودجه تبلیغات آموزش خبرنگاری پایگاه خبری قضاوت کادر 327*325