گمرک ایران خبرداد

توقیف دو نوع ماده مخدر جدید صنعتی در گمرک

گمرک ایران از کشف ۱۰ کیلو هروئین، ۷کیلو شیشه،۱۳۶ کیلو ناس و ۸کیلو تریاک توسط ماموران گمرک در روزهای اخیر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، در میان محموله‌های مخدر مکشوفه توسط ماموران گمرک طی روزهای گذشته، دو نوع ماده مخدر پیشرفته که به تازگی تولید و توسط سوداگران وارد بازارهای جهانی شده نیز، مشاهده شده است.

بنابراین گزارش، این دو ماده مخدر جدید یکی از خانواده روان‌گردان‌ها  با نام N.P.S است که از ترکیب مواد مخدر گیاهی و متامفتامین تشکیل می‌شود و دیگری از خانواده قرص‌های  مخدر جدید از نوع  YATAبوده و حاوی متامفتامین و کافیین است.

همچنین در روزهای اخیر ماموران گمرک موفق شدند، مقدار ۱۵ کیلو بذر شاهدانه از قاچاقچیان کشف و ضبط کنند؛ ضمن اینکه انواع قرص های ترامادول و متادون نیز از دیگر کشفیات ماموران گمرک طی روزهای اخیر بوده است.

بر اساس این گزارش، کشفیات مواد مخدر توسط ماموران گمرک در ماههای اخیر سیر صعودی داشته که عمدتا به دلیل تجهیز گمرکات مسافری به تجهیزات کنترلی پیشرفته، افزایش آموزش پرسنل در حوزه مواد مخدر صنعتی، سنتی و قرص‌های روان‌گردان و همچنین دیگر اقدامات اطلاعاتی- امنیتی توسط ماموران گمرک بوده است.

گمرک ایران سال گذشته از سوی مرکز اطلاعات و امنیت سازمان جهانی گمرک به عنوان یکی از گمرکات برتر جهان در مبارزه با مواد مخدر شناخته شد و با حضور نمایندگان آن مرکز در تهران از عملکرد گمرک ایران تقدیر بعمل آمد.

مهر

* انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر :آموزش خبرنگاری صفحه خبرهای داخلی
بانک پارسیان بیمه دی ایران زمین خبرنگارام آمارهای ایران ستاد دیه کشور تبلیغات بیماری های خاص موسسه خیریه امام علی سازمان برنامه و بودجه تبلیغات آموزش خبرنگاری پایگاه خبری قضاوت کادر 327*325