با توجه به آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی

تحقیق و تفحص از شهرداری تهران متوقف شد

   شناسه خبر:001169
تحقیق و تفحص از شهرداری تهران متوقف شد
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از توقف طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، صبح امروز محمدمهدی افتخاری نماینده مردم فومن در خانه ملت با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون عمران و بررسی طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران که با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران برگزار شد، گفت: برخی همکاران ما در این جلسه بر این نکته اشاره کردند که با توجه به اینکه پرونده رسیدگی به واگذاری املاک شهرداری تهران در قوه قضائیه در حال بررسی است، براساس آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی امکان تحقیق و تفحص در مجلس مقدور نیست.

افتخاری عضو کمیسیون عمرانی مجلس دهم شورای اسلامی، در ادامه تاکید کرد که بر همین اساس قرار شده است محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس، این موضوع را با هیات رئیسه مطرح کند.

افتخاری همچنین در خصوص نقل خبر از وی مبنی بر منتفی شدن این طرح تحقیق و تفحص را مردود دانست و تصریح کرد که این طرح فعلاً بنا به اشاره‌ای که درخصوص مغایرت با آیین‌نامه داخلی مجلس دارد، مسکوت و متوقف مانده تا در این خصوص کسب تکلیف شود.

تبصره 7 ماده 214 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بر این نکته تأکید دارد: تحقیق و تفحص مجلس شامل شورای نگهبان، مجلس خبرگان رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام و پرونده‌های جریانی مراجع قضایی و امور‌ماهیتی قضایی نمی‌شود.

به نظر می‌رسد با توجه به این تبصره و مطرح بودن پرونده واگذاری املاک شهرداری تهران در قوه قضائیه، امکان تحقیق و تفحص از شهرداری تهران برای مجلس شورای اسلامی مقدور نباشد.

تسنیم

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بیماری های خاص بیمه دی تبلیغات کوچک جامعه قرمز ستاد دیه کشور بانک پارسیان ایران زمین جامعه تبلیغ پرتقال اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه آمارهای ایران انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف تبلیغات قضاوت تبلیغات آموزش خبرنگاری تبلیغات جامعه کوچک آبی تبلیغات نارجی جامعه جامعه تبلیغات سبز