بنیاد شهید بزرگترین غول اقتصادی ایران است| از تولید مرغ تا معدن| مستمری 1.2 میلیون تومانی مادر شهیدخجالت آور است - جامعه خبر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۲ اسفند - ۱۳۹۹  
true
true
بنیاد شهید بزرگترین غول اقتصادی ایران است| از تولید مرغ تا معدن| مستمری 1.2 میلیون تومانی مادر شهیدخجالت آور است

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر در هفته دفاع مقدس بهانه ای دست داد که نیم نگاه بسیار کوتاهی هم به وضعیت خانواده شهدا و ایثارگران در مورد خدمات بنیاد شهید داشته باشیم.

سید هادی کسایی زاده روزنامه نگار حوزه ایثار می گوید: متأسفانه 7 ماه است که مطالبات مراکز درمانی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت نشده و نمی‌توانند به خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان که در بدترین وضعیت جسمانی و حتی معیشتی هستند، خدمات ارائه دهند.

وی گفت: بارها و بارها بیمه دی را بعنوان عامل تمام بدبختی های بنیاد شهید معرفی کردم اما در سالهای اخیر کسی توجهی نکرد.

همچنین تعدادی از فرزندان دختر شاهد که به دلیل طلاق یا فوت همسر، سرپرست خانوار هستند تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار نداشته و به آنها هیچ نوع خدماتی ارائه نمی‌شود.

کسایی زاده با بیان اینکه والدین شهدا که فرزندشان مجرد بوده از مستمری یک میلیون و200 تومانی بهره‌مند می‌شوند گفت: به تازگی مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داده که 35 درصد این حقوق بیشتر شود که لازم است دولت پیگیری کند.

اظهارات کسایی زاده در حالی است که پاداش بازنشستگی ایثارگران از سال 93 تاکنون به طور کامل پرداخت نشده کما اینکه تنها یک قسط از آن پرداخت شده و مابقی آن را دریافت نکرده‌اند؛ از سوی دیگر حق پرستاری والدین شهدا و جانبازان بالای 70 درصد به طور منظم و مستمر پرداخت نمی‌شود و این در حالی است که آنها نیاز به تأمین امنیت و آرامش دارند اما توجه خاصی به آنها نمی‌شود.

کسایی زاده گفته است: بنیاد شهید و برخی نمایندگان مجلس مدعی هستند دولت باید بودجه بیشتری به بنیاد شهید بدهد در حالی که حرف خنده داری است چون اگر من بعنوان روزنامه نگار رئیس بنیاد شهید بودم به دولت مستمری می دادم. سوال من این است که درآمد حاصل از معاونت اقتصادی بنیاد شهید و سازمان کوثر در کجا هزینه می‌شود، چرا بر این بخش نظارت دقیقی صورت نمی‌گیرد، اگر کمبود بودجه وجود دارد چرا بازنشستگان هنوز در این بنیاد مشغول به کار هستند، چرا نیروهای حالت اشتغال هم بر اساس قانون حقوق دریافت کرده و هم با به کارگیری در بنیاد شهید و امور ایثارگران حقوق دیگری دریافت می‌کنند.

این روزنامه نگار به معرفی شرکت های زیرمجموعه بنیاد شهید گفت: واقعا درآمد 37 شرکت بزرگ وابسته به بنیاد شهید نمی تواند جوابگوی حدود یک میلیون خانواده تحت پوشش خود نیست؟ اگر بنیاد شهید به هر خانواده تحت پوشش خود ماهانه 7 میلیون تومان پول نقد بدهد می شود ماهانه 7000 میلیارد تومان که راحتی از درآمد این شرکت ها قابل وصل است.مگر اینکه این شرکت ها درز و سوراخی داشته باشند که درآمدها جای دیگری برود.

کسایی زاده گفت: مگر می شود یک بنگاه غول اقتصادی وقتی ده ها معدن دارد سالی 400 میلیارد درآمد داشته باشد؟ این درآمد برای لباس بچه فروش های خیابان بهار تهران هم خنده دار است.

آقای شهیدی و تیمش وقتی جلوی در خبرنگاران منتقد را به نشست خبری راه نمی دهند از همین سوالات واهمه دارند. فقط آنهایی در نشست های خبری حاضرند که در مدح و ثنای بنیاد شهید می نویسند.

1 گروه سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر

2 گروه توسعه صنایع و معادن کوثر
3 گروه زمین و ساختمان معین کوثر

4 شرکت تهران الکتریک

5 شرکت شهاب
۶ بیمارستان خاتم الانبیاء
۷ شرکت سبحان
۸ شرکت پیماب
۹ شرکت اجداد زربال
۱۰ شرکت خدمات بازرگانی تحفه
۱۱ شرکت ایمن آسایش کوثر
۱۲ موسسه رویش کوثر
۱۳ شرکت جمکو
۱۴ نیروگاه زاگرس کوثر
۱۵ شرکت صنعتی، معدنی و تجاری کاونده
۱۶ شرکت سیمکات
۱۷ شرکت مرغک
۱۸ شرکت خاوردشت
۱۹ شرکت توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی کوثر
۲۰ شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد
۲۱ شرکت مرغ ماهان
۲۲ شرکت آبزی اکسیر کوثر
۲۳ شرکت اجداد سپیدان کوثر
۲۴ شرکت پنبه دانه‌های روغنی خراسان
۲۵ شرکت رابتا
۲۶ شرکت ایمن پوشش کوثر
۲۷ شرکت تکلم
۲۸ شرکت شیمی دارو کوثر
۲۹ شرکت خوراک دام پارس
۳۰ شرکت نماد کوثر
۳۱ شرکت مرغ مادر دیزباد
۳۲ شرکت زربال ت
۳۳ آزمایشگاه تشخیص دامپزشکی کوثر
۳۴ شرکت کشت و صنعت اشراق
۳۵ شرکت پیشگامان کشاورزی صنعت کوثر
36 شركت سرمايه گذاري توسعه صنعت كوثر صبا
37 شرکت پاک اندیشان امین

 

true
true
true
true
 1. امراله مهماندوست

  اینجانب ازعشایر بنکوی عرب تیره ایگدر طایفه عمله ایل قشقایی هستم که از طرف پدر بزرگ خان محلی (درزمان احمد شاه قاجار) و پدر خان محلی (رضا شاه پهلوی) و خود خان محلی (محمد رضا شاه پهلوی) به جد اینجانب و پدر بزرگ اینجانب و پدراینجانب ظلم نموده اند که درنهایت به شخص اینجانب ظلم نموده اند. کلاس اول ابتدایی (قبل از انقلاب) خانم گشاده رو یا زیبا که احتمالا از اهالی شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم بودند که خیلی مختصر اما با توجه به قدرت سرکوب حکومت شاهنشاهی حاکم بر کشور ایران احتمالا تمام توان ایشان بوده است اینجانب را با مرحوم آیت الله موسوی خمینی (امام خمینی) و کاری که می خواهد انجام دهد (انقلاب اسلامی) آشنا کردند اما ازاول انقلاب تا کمی قیل ازهم اکنون درشهرهای خنج و کلان شهر شیراز و شهرجدید صدرا بسیجی فعال بوده ام حدود بیش از دو سال داوطلبانه از طرف بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلاامی درخط مقدم دفاع مقدس از جنوبی ترین محور مرزی کشور تا غربی ترین محورمرزی کشور در دفاع مقدس حضوری فعال داشته ام حدود یکسال به عنوان وظیفه ای که صد درصد داوطلبانه بوده از طرف کمیته انقلاب اسلامی (لشکر 28 روح الله) درخط مقدم محورهای مرزی جنوب کشورحضوری فعال دردفاع مقدس داشته ام ازاول دفاع مقدس تا پایان آن چند باری تا مرز اسارت و شهادت پیش رفته ام اما جانبازی (با سه بارمجروحیت) دردفاع مقدس نصیبم شده است که دلیل عدم حضورم درسوریه برای دفاع ازحرم می باشد با این سابقه طولانی که به شرح فوق درزندگی خود فعالیت هایی برای استحکام حکومت جمهوری اسلامی ایران داشته ام حال می گویم که تمام کارهایی که دولت جمهوری اسلامی ایران می گوید برای ایثارگران درکشورایران انجام داده است تبلیغات دروغین دولتی است برای مثال اینجانب اشتغالم را در … مدیون شخص آقای عزیز منصوری کارمند بازنشسته شهرداری خنج هستم نه ایثارگربودنم خیلی دوست دارم تا محلی پیدا شود تا موارد دیگری را بنویسم و منتشر شود.

 2. امراله مهماندوست

  به تعدادی اصله نهال درخت آرگان برای کاشت آزمایشی در روستای ابوالفضل دهستان چاطوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس نیاز دارم.

 3. امراله مهماندوست

  خواهشمند است نظر (دیدگاه) اینجانب را به صورت عمومی منتشر کنید تا قانون گزاران و مجریان قانون در کشور ایران اقدامی را برای برداشتن قانون ظالمانه مهریه از زندگی مردان کشور ایران انجام دهند (جناب آقای آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی ریاست محترم قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران سلام اگر اینجانب از تمام حقوق و مزایای ماهیانه و … خود پس از پرداخت سهم مهریه همسرم و … و مخارج خورد و خوراک و …خود و همسر و فرزندانم حق اینجانب از تمام حقوق ماهیانه و … خود غذا به اندازه ای باشد که از گرسنگی نمیرم و اکرحق اینجانب از تمام حقوق ماهیانه و … خود به اندازه ای باشد که دائم با پوشیدن لباس های کهنه و مندرس لخت مادرزاد نباشم و دیگر حقی از تمام حقوق ماهیانه و … خود نداشته باشم چه اینجانب باهمسر و فرزندانم به زندگی مشترکمان ادامه دهیم چه اینجانب با همسر و فرزندانم به زتدگی مشترکمان خاتمه دهیم درهرصورت آنکه نابود شده است اینجانب بوده باشم و مهریه = حرام شدن زندگی برمرد حتی اگراین دستورخدا یا پیامبریا امامان شیعه باشد ظلم خیلی خیلی … بزرگی برمرد است و درغیر این صورت همسر و فرزندانم تقاضای طلاق و جدا شدن از ایجانب را داشته باشند ازجنابعالی و همکارانتان برای اینجانب چه کاری ساخته است؟) هم وطنان عزیزم یک پروژه اجتماعی واقعی را که در کشور ایران رایج شده است را برایتان تعریف می کنم تا …

 4. امراله مهماندوست

  آقای محمود احمدی نژاد بهترین رئیس برای مردم داخل کشور ایران بوده است که مسکن مهر + سهام عدالت + یارانه را به مردم داخل کشور ایران داده است + می خواست زمین برای احداث باغچه و باغ و کشاورزی به همه مردم داخل ایران بدهد که رهبر معظم مسلمانان جهان در داخل کشور ایران با آن مخالفت کردند خدا کند که شخصی در کشور ایران رئیس جمهور شود که بتواند مقدار ۱۵ هکتار زمین از اطراف روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاطوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را به اینجانب واگذار کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false